Nikola Zezulová


nikola-zezulova

Pod zkratkou NZ se skrývá značka módní designérky Nikoly Zezulové, která ve svém ostravském ateliéru navrhuje dámské oděvy a doplňky. Její oděvní kolekce provází přírodní barevné tóny, černá a bílá. Usiluje o harmonii mezi funkčností a designem, tvoří oděvy nadčasové a smysluplné, dbá na jejich “nositelnost”, udržitelnost a kvalitu.

Své znalosti a zkušenosti získala během studia tradiční řemeslné výroby a nových moderních technologií v textilním odvětví na Technické univerzitě v Liberci, které dokončila titulem Ing. v roce 2013. Značka NZ vznikla o rok později. V průběhu let se s ní zúčastnila několika velkých i menších designových výstav a prodejních veletrhů. Zatím poslední prezentace proběhla ve Vídni na podzim roku 2022 v rámci designového veletrhu Blickfang pod záštitou organizace Czech Trade.

Nikola ráda spolupracuje na různých projektech a jejich prezentacích s dalšími designéry, kadeřníky a vizážisty. Pro novou textilní značku Nilmore například vytvořila základní řadu oblečení z je- jich nově vyvinutých cirkulačních materiálů. Přemýšlí nad etickou a ekologickou stránkou módního průmyslu a ve své tvorbě hledá ten správný střed mezi módou a designem a ohleduplností k sobě i ke svému okolí.

CZ
Fashion, jewelry, accessories
https://nikolazezulova.cz