Zahradní OLLA


zahradni-olla

V roce 2019 jsme “objevili” technologii zavlažování hliněnými nádobami zvanými “olla”, což je technologie v Evropě poměrně neznámá, přestože první písemné zmínky ve světě jsou více jak 2000 let staré. Rozhodli jsme se tedy tuto metodu zavlažování nejen propagovat, ale především ji vyrábět. A tak máme za sebou již čtyři úspěšné jarní sezóny a naši nádobu OLLA již používají stovky pěstitelů nejen ve Slezku, odkud pocházíme, ale také ve zbytku Moravy, Česka a i v Evropě.

Technologie zavlažování hliněnými nádobami OLLA se vyznačuje především velkou úsporou vody (v porovnání s klasickou povrchovou zálivkou) a času (což je mnohdy oceňováno ještě více než to první) a současně zdravějšími rostlinami a tedy větším výnosem pěstované plodiny.

V současnosti, kdy se čím dál tím častěji potkáváme s výkyvy počasí a jeho vývoj není ani i v krátkodobém horizontu pro pěstitele lehce předvídatelný, bude tato metoda zavlažování díky své jednoduchosti a nenáročnosti při používání a instalaci stále více vyhledávána a oceňována.

CZ
Other
https://zahradniolla.cz