hlavicka

Anita Monori


anita-monori anita-monori

Série EXPOSED

Dvě prezentované série Anity Monori vznikly v prvních dvou letech jejího stipendia na MMA (Hungarian Academy of Arts). Umělecká díla vytvořená během stipendia jsou výsledkem jejich experimentů s digitálními technologiemi.

Kombinace moderních technologií s tradičními metodami není Anitě cizí, ale doposud je používala pouze jako nástroje. Podstatou její práce vytvořené během stipendia MMA je, že digitální technologie nejen vytváří, ale také ovlivňují předměty. V souladu s touto myšlenkou používá „stopy“ nástroje k vytvoření povrchu předmětů.

V prvním roce byla použita technologie CNC frézování: díky hrubovacím pohybům byl již tak zajímavý design ještě zajímavější. Během druhého roku si zvolila 3D tisk s využitím výplňových struktur, které daly uměleckým dílům jedinečný vzor.“

 

ANITA MONORI (HU)

“Mým hlavním zdrojem inspirace je, když mohu vytvořit něco, co potěší i ostatní. Vždy pozoruji své okolí a sleduji současné trendy, abych měla aktuální nápady. Ráda tvořím své porcelánové předměty s největší precizností. Při navrhování se kromě tradičních technik snažím využívat i moderní technologická řešení. Mám ráda jednoduchý a čistý design, který dává prostor vyniknout hravým grafickým vzorům a jiným ornamentum. Často se v mé práci vyskytuje duplicita. Často navrhuji jak elegantní, tak více hravou řadu. Věřím, že se jedná o přirozený a základní lidský přístup. V roce 2012 jsem založila vlastní značku Design by Monori, která se věnuje mé vlastní ruční výrobě.”

 

HU
https://www.monori.pro