Auversum by LADA


auversum-by-lada

Kolekce AUVERSUM představuje zcela novou realitu oblékání. Spojuje virtuální technologii s výtvarným uměním. Výsledkem jsou šaty z chytrého materiálu, jehož technologii můžete nejenom vidět, ale také ji ovládat.

Kouzlo je skryto v nanomateriálu značky LADA, do kterého otiskla Helena Lukášová svůj autentický umělecký styl, ukrývající se v digitálních prvcích trojrozměrné virtuální digitální scény. Samotné šaty z této látky připomínají jedinečné umělecké dílo. Jeho trojrozměrnost a virtuální podoba se aktivuje v okamžiku použití chytrého telefonu. Díky němu se prostřednictvím mobilní aplikace AUVERSUMFashion&AR otevře svět augmentované reality, vystupující z šatů před vámi.

LADA je česká módní značka založená Ladou Vyvialovou na základě idey minimalistického designu a slow fashion. Návrhy LADA zkoumají identitu současné ženy a zaměřují se na ženskost, pokročilou jednoduchost, pohodlí a eleganci. Cílem je přinášet nadčasový a udržitelný šatník lokální výroby.

Ve spolupráci s předním českým výzkumem v oblasti nanotechnologií vytváří LADA oblečení z unikátních patentovaných nanomateriálů. Ty dodávají šatům inovativní vlastnosti, díky kterým jsou mimořádně funkční, antibakteriální, zdravotně nezávadné, eliminují zápachy a mají UV filtr. Výrazně redukují nároky na údržbu a tím snižují spotřebu energií i vody. Za svůj jedinečný přístup k módě získala LADA řadu ocenění, mj. Patrizia GUCCI Selection, Gentlemen’s Essentials by MINI, ELLE Magazine Award.

Na projektu Auversum spolupracovala LADA s brněnskou umělkyní Helenou Lukášovou, držitelkou ocenění Czech Grand Design, LIAEP Award, Figure 1A Award a nominace na 3DPrint Show Global Award, působící mimo jiné jako vedoucí Studia grafického designu a multimédií na Masarykově univerzitě v Brně.

CZ
Móda, šperk, doplňky
https://auversum.com