Futureum


futureum

OBDIVUJTE PAMÁTKU
Objekty výklopny a mlýnice jsou součástí národní kulturní památky Důl Hlubina, vysoké pece a koksovna Vítkovických železáren. Posledních téměř 70 let své existence představovaly úzce propojený technologický systém umožňující zpracování uhlí.

VYSTAVUJTE U NÁS
FUTUREUM je nový výstavní prostor. Nabízí tři patra nově zrekonstruovaných provozů výklopníku a mlýnice pro instalaci vašich uměleckých děl a intervencí, které se vztahují k problémům současného světa, budoucnosti, ochrany klimatu nebo třeba nového způsobu využívání energie. Prostor usiluje o propojování umění, technologií a hledání inovací a kompetencí pro 21. století.

TVOŘTE S NÁMI BUDOUCNOST
Laboratoř budoucnosti: hlavní surovinou naší doby je kreativita. Pracujeme na nových řešeních, vývoji nových řešení pro budoucnost. Mohou to být nové aplikace, nové počítačové hry nebo třeba nová křesla. Tvoříme prostor pro kreativce, kteří potřebují komunitu pro své přemýšlení. Nabízíme unikátní coworkový prostor. U nás máte nejen pracovní místo, ale i objekt plný historie, krásy a myšlenek na budoucnost. Hledáme všechny, kdo se s námi chtějí podělit o své predikce a vize budoucnosti.

CZ
Partneři
https://futureum.cz