hlavicka

HAHA


haha haha haha

HAHA

Hana Vopravilová & Antonín Košek

Byli dva. Potkali se v Ústí nad Labem, při studiích v místním ateliéru Skla. Když se jejich rukopisy důsledkem společného soužití neobyčejně přirozeně stmelily, pojmenovali se HAHA.

Zatímco dosavadní cesta Hany Vopravilové jemně vedla skrz emoční koncepty převážně v kontextu designu svítidel, Antonín Košek se našel v hutním zpracování, a to i přes původní profilaci v truhlářském řemesle a nábytkovém designu.

 

Společný jmenovatel jejich projektů je proměnnou, vždy je ale důsledkem jejich vzájemných vlivů vykrystalizovaných ze společných rozhovorů. K vytváření věcí přistupují se zodpovědností, ovšem ne na úkor jedinečnosti a ztráty prvku příjemné lidskosti. Mezi jejich individuálními projekty vznikají dialogy. Ty samy režírují a do rolí obsazují primárně sklo: jako drsného lídra, komplikovanou osobnost, nebo vedlejšího pozorovatele.

 

 

Plantárium

Antonín Košek

Stohovatelné samozavlažovací květináče tvoří pro rostliny ideální universa s vlastním klimatem. Ty jsou vizuálně definovány technickým sklem, tíha funkce ale doslova stojí na keramických podstavcích s přiznanou naturální strukturou. Jednotlivé buňky jsou jevištěm pro rostoucí divadlo s florou v hlavní roli.

 

 

Nude

Hana Vopravilová

Svítidla jsou oslavou purity technického zdroje světla. Jsou koncipovány jako minimalistický variabilní prvek a jejich velkou devízou je právě jejich pojetí minimalismu. To tkví až v téměř absenci čehokoliv vizuálně vnímaného mezi světlem a divákem. Přitom je Nude do posledního technického detailu domyšlenou koncepcí, stavící žárovku zpět na místo magického geniálního objevu, ze kterého ji sériová výroba v posledním století sesadila.

 

Fotografie / Filip Švácha

Text / Lilia Gutiérrez

IG / @vopravilovakosek

 

 

CZ
https://www.vopravilovakosek.cz