Výdušná jáma


vydusna-jama

Multifunkční kreativní prostor sloužící pro kreativní průmysly.

Výdušná jáma je kulturní památka, místo, které je centrem kreativních dovedností. Interiéry slouží jako kreativní studia a administrativní a společenské prostory. Místo je vhodné především pro špičkové designéry, architekty, filmaře, marketéry… Ve spojení s Kreativní akademií nabízí zapojení do reálných projektů formou praktické výuky.

Díky energii, dávkou historie s moderní kreativitou, nabitá památka nabízí prostory pro event, umělecké expozice a výstavy, firemní večírky a teambuilding, tiskové konference, workshopy a odborné semináře, focení, natáčení, networking, soukromé vaření, privátní akce. Zdejší genius loci zkrátka funguje.

Budova z režného zdiva dostala nový kabát, který vedli architekti Josef Pleskot z. AP ateliéru a Kamil Mrva z Architects, s.r.o. Památkově chráněný objekt, se pyšní zejména svou členitostí, kde každé patro nabízí úplně jinou atmosféru a vytváří jedinečný zážitek. V nejbližší době se rozšíří o inovativní dynamické multimediální expozice.

Během Meat design Ostrava 2023 zde bude vystavovat přední český designér světového formátu Jiří Pelcl z Moravské galerie.

Výdušná jáma je inspirující, pětipatrová budova v centru industriálních Dolních Vítkovic, nacházející se naproti Fajne Dilny.

CZ
Partneři
https://www.instagram.com/vydusna_jama